Rodon FM

From the blog

Reworks 2017 : Το πρόγραμμα του φεστιβάλ.


REWORKS 2017
INTERNATIONAL MUSIC FESTIVAL
& REWORKS AGORA – FORUM OF PROJECTS & IDEAS
13-17 Σεπτεμβρίου 2017

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου
Μέγαρο Μουσικής

Reworks Agora
15:00 Reworks Agora+ και re:publica Thessaloniki (Συζητήσεις / Προβολές)
21.00 Συναυλία Hauschka (City Slang, GER)

Reworks Agora+ (Συζητήσεις / Προβολές / Συναυλία Hauschka) : 17 ευρώ
Reworks Agora (Συζητήσεις / Προβολές) :10 ευρώ
Reworks Agora Μειωμένο -φοιτητές, μαθητές, κάρτα ανέργων- (Συζητήσεις / Προβολές) :5 ευρώ
Reworks Agora+ και re:publica Thessaloniki (Συζητήσεις / Προβολές / Συναυλία Hauschka & re:publica Thessaloniki 11-13 Σεπτ.) : 40 ευρώ

Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου
Reworks Open Lab Aigli Open Air

20.30 – 21.30     Pollux Rose aka Nicola Regulus (Claap/Numb Capsule, GR)
21.30 -22.15     Tendts (Lower Parts, GR)
22.30 -23.30     Steve Hauschildt (Kranky, USA)
Reworks Library Aigli Geni Hamam
23.00 – 00.30     Cayetano (Klik Recs, GR)
00.30 – 02.30     Matt Black (Ninja Tune, UK)
02.30 – 04.00     Raj Pannu (Ninja Tune, UK)

είσοδος ελεύθερη

Παρασκευή 15 Σεπτεμβρίου
Resound/Echos of Thessaloniki Free Stage – οδός Ζεύξιδος

17.00 – 18.30     UnknownArtist (GR)
18.30 – 20.00     Bobby Obsy (GR)
20.00 – 21.30     Paul Anthonee (Lapsus, GR) & George Plakidis (Lapsus, GR)
21.30 – 23.00     George Adi (NON, GR)
Reworks Club Block33
23.30 – 01.00     Sera J (GR)
01.00 – 02.30     Senka (NON/Labrynth, GR)
02.30 – 04.00     Aleksi Perälä (AP Musik, FIN)
04.00 – 06.00     Ben Klock (Klockworks / Ostgut Ton, GER)
Reworks Warehouse Block33
23.00 – 01.00     Bazel (Pollux, FYROM)
01.00 – 03.00     Trikk (Innervisions, PT)
03.00 – 06.00     Dixon (Innervisions, GER)

One Day Pass : 20 ευρώ
Παρασκευή 15/9 @ Block33 – Σάββατο 16/9 @ FIX
2Day Pass : 45 ευρώ

Σάββατο 16 Σεπτεμβρίου
Reworks Warehouse FIX Complex

20.30 – 22:00     Nino Santos & Lightem (Genial Records, GR)
22.00 – 23.00     G-Ha (Sunkissed, NOR)
23.00 – 00.30     Paul Kalkbrenner (Sony Music, GER)
01.00 – 03.00     Hammer (Aus Music, UK)
03.00 – 06.00     Solomun (Diynamic, HR)
Reworks CU Club FIX Complex
23.30 – 00.30     CU OnStage Winner
00.30 – 03.30     Adriatique (Diynamic, CH)
03.30 – 04.30     Recondite (Ghostly / Plangent, GER)
04.30 – 06.30     Tijana T (Dystopian / Abe Duque Recs, SB)
Reworks Factory / Red Bull Music Academy FIX Complex
23.00 – 00.00     Yodashe (DIY music, UK)
00.15 – 01.30     Ata Kak (Awesome Tapes From Africa, GHA)
01.30 – 02.15     Giganta (Werkdiscs, GR)
02.30 – 04.00     Bicep (Aus Music, UK)
04.00 – 05.00     AND.ID (Mobilee, GR)
05.00 – 06.00     Rhyw (Avian, GR)
Reworks Air Stage FIX Complex
00.00 – 01.30     Arki (NON, GR)
01.30 – 03.00     Resound Contest Winner
03.00 – 04.30     Eddoh (Smile for a while, GR)
04.30 – 06.00     Symmetric (Steyoyoke, GR) & Future of Matter (Steyoyoke, GR)
06.00 – end     Ison (NON, GR)

One Day Pass : 27 ευρώ
Παρασκευή 15/9 @ Block33 – Σάββατο 16/9 @ FIX
2Day Pass : 45 ευρώ

Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου
The Met Hotel Nuits Sonores Presents

16.00 – 17.30     Andreas Athineos (NON, GR)
17.30 – 18.30     Flooder (Pollux, FYROM)
18.30 – 21.00     Pablo Valentino (MCDE Recordings, FR)
21.00 – 00.00   Motor City Drum Ensemble (MCDE Recordings, GER)

Παρασκευή 15/9 @ Block33 – Σάββατο 16/9 @ FIX – Κυριακή 17/9 @ The Met hotel
3Day Pass :60 ευρώ (early bird)

Για πληροφορίες και  εισιτήρια επισκεφτείτε την σελίδα του φεστιβάλ :

https://reworks.gr/en/tickets/

Have your say